Navigace

Bytový komplex „Nové byty Hostivař“ v Praze 10 je nejnovějším projektem developerské společnosti AKRO flats s.r.o., náležící do holdingu řízeného Akro Real, a.s., s celkem 50 byty, které se nacházejí ve dvou objektech.

viz
zadni-pohled
horni

Základní informace

Celý komplex se nachází v ulici Kytínská, nedaleko Měcholupského potoka a retenční nádrže Hornoměcholupská. Autorem architektonického návrhu projektu je Ing. arch. Markéta Svobodová. Projekt vznikl pod vedením doc. Ing. arch. Václava Aulického, autora nejvyšší pražské stavby – 216 metrů vysoké Žižkovské televizní věže.

Komplex Nové byty Hostivař navrhli tak, aby konstrukčně zapadl do stávajícího urbanistického celku a harmonicky jej uzavřel. Zatímco devítipodlažní budova je svou hlavní částí situována směrem k městu s výhledem na Pankráckou pláň, menší budova naopak na jih do vnitrobloku, s rohovými okny orientovanými na západ.

Oba objekty společně sdílejí dvě podzemní podlaží se sklepy a parkovacími stáními, dopravně napojenými na přilehlou okružní komunikaci v prodloužení ulice Plukovníka Mráze. Z té je také umožněn pěší přístup k oběma domům vnějším schodištěm. Oba domy jsou volně zasazeny do terénu, nezastavěná část pozemku je navržena formou jednolité zatravněné plochy se vzrostlými stromy a keři.

Začátek výstavby: Přelom května/června 2017
Termín dokončení: Březen 2019

Klidná, občansky vybavená lokalita

Budoucím majitelům tato lokalita poskytne velmi dobrou dopravní dostupnost do centra a kompletní občanskou vybavenost. Domy se nacházejí v klidné části města v blízkosti zeleně a umělé vodní plochy.

V pěší vzdálenosti jsou 3 mateřské školky, základní školy, střední pedagogická škola, koleje a menza náležící Univerzitě Karlově. Samozřejmostí jsou i nejrůznější obchody, restaurace, kavárna a bar. Deset minut jízdy je vzdálené OBI, Asko nábytek nebo Outlet se značkovým oblečením Fashion Arena ve Šterboholích. Nedaleko komplexu je i pobočka České pošty a městské knihovny.

Milovníci sportu mohou využít krytý plavecký bazén, Sportovní a golfové centrum Hostivař nebo taneční školu. Nedaleko komplexu se nachází vlakové nádraží – zastávka Praha – Hostivař, které koresponduje se současným trendem využívání vlakových linek jako MHD a několik autobusových zastávek.

Zajímavé dispozice a vysoký standard

Osobité dispoziční řešení ve tvaru hexagonu nabízí příležitost pro originální interiérové zařízení bytů.

Samozřejmostí je i použití velmi kvalitních materiálů. Klienti budou mít v rámci standardního vybavení možnost téměř bezplatně volit z mnoha variant materiálového provedení podlahových krytin, keramických obkladů, dlažeb a interiérových dveří. Produkty privátních značek z hobbymarketů neuznáváme!

Spolupracujeme s osvědčenými dodavateli jako například NEXT, Steirerr Parkett, Riho, Hüppe, takže se nemusíte bát, že vás odbudeme nějakým low-cost řešením či materiálem. Na vysokých standardech, kde si klient vybere, stojí všechny naše projekty.


Více informací a katalogy

Standardy podrobně (stáhnout .pdf)